Cumartesi, Nisan 10, 2021
Güzellik

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

nude makyaj

Günümüzde tüm kadınlar az da olsa makyaj yapıyor. Fakat doğru yapılıyor mu? Makyaj yaparken hangi konulara dikkat etmeliyiz, nasıl doğru makyaj yapabiliriz? Tüm bu soruların cevaplarını, makyaj tüyolarını ve pratik makyaj bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Nude Makyaj yani Doğal Makyaj nasıl yapılır ve teknikleri nelerdir.

Nude Makyaj

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta makyaja kaşlardan başlamanızdır. Kaşlarımız yüzümüzün çerçevesini oluşturan en önemli bölgedir. Makyajımızın doğal görünmesi için önce kirpik diplerimize far’ımızı sürüyoruz ve fırça ile tüm göz kapağına dağıtıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra kirpiklerimiz çok aşırı olmayacak şekilde kıvırıyoruz.

Gözaltlarına hafif bir aydınlık hissi vermek için hafif bir kapatıcı ve ardından siyah bir maskara sürüyoruz. Makyajımızda
doğal bir görünüm elde etmek için yoğun renklerden kaçının. Daha sonra elmacık kemiklerimize, ten rengimizin birkaç ton koyusunda allık ile renklendirme yapıyoruz. Bu elmacık kemiklerimizin daha belirgin olmasını sağlayacak. Kullandığımız bu allıktan göz kapaklarımıza çok az miktarda sürüp renklendiriyoruz. Bu şekilde yapmamızın sebebi renklerin daha yumuşak bir şekilde geçişini sağlamaktır. Sert geçişler yüzümüzü doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Dudak kısmında ise çok hafif tonlarda dudak kalemi kullanıp renklendirme yapıyoruz. Dudak kalemi yapılan bu makyajın kalıcığını arttıracaktır. Dudak kaleminin üzerine kahve tonlarda çok az miktarda nemlendirici sürüyoruz. Bu şekilde daha doğal bir görüntü ile Nude Makyajımızı sonlandırıyoruz.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.